Ako sa starať o plyšové hračky?

Veľa plyšových hračiek je dodávaných so štítkami, na ktorých je informácia o starostlivosti. Pozorne si preštudujte informačný štítok, ako hračky výrobca odporúča čistiť.

informan ttok na hrakepng

Všetky naše plyšové hračky okrem doplnkov a prívesok sa dajú prať v práčke. Prívesky a doplnky sa bohužiaľ môžu čistiť len ručne.

Ako to urobiť správne?

PRANIE

Prať hračky v pračke odporúčame oddelene od farebných vecí, na jemnom nadstavení pri teplote 30°C, v pracom prášku určenom špeciálne pre deti. Umiestnite hračku do vrecka na bielizeň. Sieťové vrecko poskytuje dostatočnú ochranu pred zachytením a poškodením v práčke. Rýchlosť odstreďovania nie je vyššia ako 700. Môžete použiť aviváž. Aby hračka nestratila tvar, môžete umiestniť tenisové loptičky do bubna.

A, ako čistiť plyšové hračky, ktoré sa nedajú prať v práčke?

Do umývadla si napustite teplú vodu. Hračky namydlite mydlom, nechajte ich namočené 10-15 minút, potom hračku opláchnete, vyžmýkate a vysušíte.

OSUŠENIE

Hračku je lepšie osušiť v teplej miestnosti na sušičke alebo na akomkoľvek inom vodorovnom povrchu na rozloženom uteráku. Nepoužívajte fén či iný zdroj suchého tepla. Suché teplo môže potenciálne taviť lepené alebo plastové časti.

Nesušte hračku na radiátore, pretože môže stratiť pôvodný tvar. Po vysušení svojho maznáčika rozčešte – vráti mu to tú milú jemnosť, akú pôvodne mal.

OČISTENIE VLHČENOU VRECKOVOU

Ak váš maznáčik sa len trošku zaprášil, môžete ho poutierať obyčajnou vlhčenou vreckovkou. Vráti to hráčke svieži výzor.